Breitling, více než sponzor

BreitlingÚčast Breitlingu na posledním aeronautickém rekordu je součástí jeho dlouhotrvající spolupráce s leteckým světem. V první polovině století se letectví vyvíjelo velice rychle. Vyrábět spolehlivé přístroje přirozeně vedlo průmysl k tomu, aby se obracel na Breitling, který se specializoval na výrobu vědeckých a průmyslových přístrojů na měření času.

Za celé období byla vyvinuta řada specializovaných produktů: palubní přístroje pro komerční a vojenské letectví: klasické letecké přísroje, které se vyrábí ještě dnes, a novinka Emergency, multifunkční chronograf s miniaturním vysílačem, který nosili na svém zápěstí Brian Jones a Bertrand Piccard na palubě Breitling Orbiter 3.

Letectví pro Breitling také vytváří obrovské pole pro testování přístrojů, protože je používají takoví profesionálové jako je Patrick Paris, mistr světa v akrobatickém létání nebo i piloti z mnoha prestižních národních leteckých klubů. Není proto náhodou, že Breitling hraje důležitou roli v projektu letu balónu kolem světa bez mezipřistání a to pro jejich zájem o technologie a inovaci i pro jejich vášeň pro letectví.

Originální texty a fotografie: Breitling

zpět na: Breitling Orbiter 3Lety balónem v ČR

AVIATIK SERVIS pod značkou BALON.CZ nabízí let balonem kdekoli v ČR. Profesionální piloti a posádky jsou zárukou bezpečných vyhlídkových letů. Vysoká kvalita pro let balonem Brno, let balonem Olomouc a další lokality je garantována dodržováním definice vyhlídkového letu.

Rekordní přelet ČR balónem