Start v Chateau d'Oex

Vzlet Breitling Orbiter 3 se uskutečnil v Chateau d'Oex, "hlavním městě" evropských horkovzdušných balónů. Volba padla na tuto oblast pro mimořádně vhodný reliéf, rozhodující pro choulostivou fázi plnění balónu, které musí být provedeno za přísně stanovených podmínek.

Příprava a plnění obalu zabere okolo 12-ti hodin, včetně rozbalení obalu na ochranné podložce umístěné na místě startu, která je nezbytná pro vyloučení jakéhokoliv jeho poškození.

Chateau d'Oex na mapě Švýcarska    Chateau d'Oex - výřez mapy Švýcarska

Při plnění plynové komory je důležité, aby při zemi nefoukal žádný vítr. Alpské údolí, jako je Chateau-D'Oex, má obrovskou výhodu, že když je počasí vhodné pro vzlet, většinou je během noci až do brzkého rána bezvětří. Roziéry by měly vzlétnout ještě před východem slunce, aby se vyhnuly expanzi helia vlivem slunečních paprsků a zaručily snadné ovládání balónu.

Chateau d'Oex

Navzdory tomu byl start Breitling Orbiter 3 naplánován na dobu po východu slunce v čase, kdy paprsky ještě nedosáhly obalu, aby měl tým necelou hodinu na finální kontrolu. Ačkoliv tato procedura dělá start ještě ožehavější, umožňuje pilotům při stoupání, aby jasně rozeznali kontury hor, což je dobré v případě potíží.

zpět na: Breitling Orbiter 3Lety balónem v ČR

AVIATIK SERVIS pod značkou BALON.CZ nabízí let balonem kdekoli v ČR. Profesionální piloti a posádky jsou zárukou bezpečných vyhlídkových letů. Vysoká kvalita pro let balonem Brno, let balonem Olomouc a další lokality je garantována dodržováním definice vyhlídkového letu.

Rekordní přelet ČR balónem