Na prahu 21. století

Na prahu 21. století představuje let kolem světa v balónu poslední nedosažený aeronautický rekord. Po dvou neúspěšných pokusech se na začátku tohoto roku Breitling odhodlává uskutečnit další projekt, tektokrát Breitling Orbiter 3.

Piloti Breitling Orbiteru 3

Zatímco u prvních dvou projektů je řada zřejmých podobností, přístup použitý při koncepci Breitling Orbiteru 3 byl v podstatě orientován na značnou práci na poli technologického výzkumu a vědecké analýzy. Díky svému rekordnímu trvání poskytl lednový let Breitling Orbiteru 2 rozhodující okamžik, který vedl Breitling k sestavení týmu odborníků pověřených nalezením odpovědí na vznikající problémy. V důsledku to přineslo několik změn v uspořádání balónu. Nové provedení obalu mělo zlepšit letové podmínky snížením teplotních rozdílů heliové náplně ve dne a v noci. Dalším rozhodujícím faktorem byla volba paliva: místo kerosenu bude tentokrát použit propan.

Letošní let měl dvoučlennou posádku místo posádky tříčlenné. Bertrand Piccard se připravil na start číslo tři, tentokrát ve společnosti Angličana Briana Jonese. Vzlet byl opět naplánován z Chateau-d'Oex někdy mezi listopadem 1998 a únorem 1999, tedy na dobu poskytující startovní okno nejvhodnější k zastižení silných jet streamů vanoucích na severní polokouli.

Breitling Orbiter - gondola Breitling Orbiter 2 - gondola Breitling Orbiter 3 - gondola

zpět na: Breitling Orbiter 3Lety balónem v ČR

AVIATIK SERVIS pod značkou BALON.CZ nabízí let balonem kdekoli v ČR. Profesionální piloti a posádky jsou zárukou bezpečných vyhlídkových letů. Vysoká kvalita pro let balonem Brno, let balonem Olomouc a další lokality je garantována dodržováním definice vyhlídkového letu.

Rekordní přelet ČR balónem